29 жовтня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася зустріч «Horizon 2020: можливості для розвитку досліджень та бізнесу», яка об’єднала експертів програми «Горизонт 2020», науковців та представників бізнесу. Учасники ознайомилися із етапами підготовки проектів, розглянули успішні кейси і способи пошуку партнерів.
Під час заходу експерт комітету «Інформаційні та комунікаційні технології» Європейської комісії за програмою «Горизонт 2020», проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ ім. Івана Франка Віталій Кухарський звернув увагу учасників на те, що фінансування досліджень в галузі ICT, які підтримуються програмою «Горизонт 2020», відкрите для України аналогічним чином як і для країн ЄС. За його словами, програма розрахована не стільки для університетів та наукових інституцій, а головно для розвитку досліджень у конкретній індустрії.
Представник України у програмному комітеті «Горизонт 2020» за напрямком «Інформаційні та комунікаційні технології» Іван Кульчицький ознайомив усіх присутніх з типовою структурою проектної заявки, окреслив головні та проміжні етапи підготовки. У доповіді було виокремлено типові види проектів для українських організацій, а саме: мобільність за програмою Марії Кюрі, SME-Instrument -> EIC Accelerator, колаборативні проекти (RIA, IA), регратинг – каскадне фінансування, участь у заходах різних структур і проектів.
Керівник національного контактного пункту «Горизонт 2020» «Майбутні і нові технології Оксана Заремба розповіла про актуальні конкурси. Зокрема, вона зазначила, що є три пріоритетні напрямки програми «Горизонт 2020»: передова наука (excellent science), суспільні виклики (societal challenges) та промислове лідерство (industrial Ieadership). Також Оксана Заремба наголосила, що успішний проект повинен задовольняти певні критерії, а саме: науково-технологічний прорив, основоположність, довгострокове бачення, міждисциплінарність.
За матеріалами Відділу маркетингу та комунікації