15 березня в читальному залі науково-технічної бібліотеки університету відбувся інформаційний день та практичний тренінг програми «Горизонт 2020: від ідеї проекту до фінального звіту».
Нагадаємо, що програма Горизонт 2020 (англ. HORIZON 2020) — це найбільша рамкова програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій.
З вступним словом до запрошених доповідачів звернувся проректор з наукової роботи, д.т.н., професор Рогатинський Роман Михайлович.
Захід складався з двох частин: теоретичної, де можна було ознайомитися з загальними положеннями даної програми, та практичної. З практичними кейсами виступили:
- Іван Кульчицький, НКП «Інформаційні та комунікаційні технології», НУ «Львівська політехніка» з темою:
Цифрова трансформація промисловості та суспільних сервісів: конкурси, проекти розвитку та українські реалії. - Галина Лазько, НКП «Дії Марії Кюрі для розвитку навичок, навчання та кар’єри», НУ «Львівська політехніка» з темою:
Дії Марії Склодовської-Кюрі: актуальні конкурси, можливості участі. - Оксана Заремба, НКП «Інклюзивні, інноваційні та розумні суспільства» і «Майбутні і нові технології», НУ ім. І.Франка з темою:
Конкурси за тематичними напрямами Future and Emerging Technologies та Inclusive, Innovative and Reflective societies, доступні у 2019-2020 роках. - Тетяна Котенко, НКП «Малі та середні підприємства», Центральноукраїнський науковий технічний університет, з темою:
Можливості участі малих та середніх підприємств в програмі ЄС «Горизонт 2020». - Артур Воронич, НКП «Безпечна, чиста та ефективна енергетика», ІФНТУНГ, з темою:
Наявні конкурси за напрямом «Енергетика» на 2019-20 рр. На що треба звернути увагу при написані проектної заявки.
В тренінгу брали активну участь науково-педагогічні працівники ТНТУ та інші запрошені учасники, які поглибили практичні навички щодо формування ідеї проектної пропозиції, пошуку партерів та консорціуму, комунікацій щодо підготовки та написання проектної пропозиції, підготовки організаційної форми та подачі проекту на конкурс, а також навчились уникати типових помилок під час підготовки та написання проектів.
За матеріалами сайту Тернопільського національного технічного національного університету імені Івана Полюя